menu phone
MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAK İSTEYEN MAKİNE BAKIMCILARIMIZA DESTEK OLUYORUZ!
MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAK İSTEYEN MAKİNE BAKIMCILARIMIZA DESTEK OLUYORUZ!

Yeşilyurtlar Makine nitelikli iş gücünün gelişmesini ve Makine Bakım alanındaki uygulamaların Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi ustalarca yapılmasını desteklemektedir.

Bu doğrultuda firmamız, sosyal sorumluluk projesi kapsamında siz değerli Makine Bakımcı ustalarının Mesleki Yeterlilik Belgesi'ne sahip olmaları için sınav ücretinin tamamını karşılama kararı almıştır. Böylece Makine Bakım ustalarımız herhangi bir ücret ödemeden sınavlara girme ve Mesleki Yeterlilik Belgesi ve kimlik kartı sahibi olma olanağına kavuşacaktır.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Makine Bakımcı Seviye 3, Makine Bakımcı Seviye 4, Makine Bakımcı Seviye 5 mesleklerinden herhangi biri için başvuran ustalarımız, yetkili belgelendirme kuruluşu CTR Uluslararası Belgelendirme tarafından yapılan sınavlara katılacaklar, sınavların sonucunda başarılı olan kişiler Mesleki Yeterlilik Belgesi ve kimlik kartı almaya hak kazanacaklardır.

MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU NEDİR?

İş sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının 4 Nisan 2015 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edilerek 6645 sayılı kanun numarası ile yasalaşması ile birlikte bazı mesleklere belge zorunluluğu getirilmiştir. Makine Bakımcı Seviye 3, Makine Bakımcı Seviye 4, Makine Bakımcı Seviye 5 meslekleri de bu zorunluluk kapsamında yer almaktadır.

Kanuna göre; “Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından standardı yayımlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılacak tebliğlerde belirtilen mesleklerde, tebliğlerin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda düzenlenen esaslara göre Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmayan kişiler çalıştırılamayacaktır.”

PROJE KAPSAMINDA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ NASIL ALINIR?

Kaynakçılarımız, bu proje kapsamında, Yeşilyurtlar Makine sponsorluğunda, Makine Bakımcı Seviye 3, Makine Bakımcı Seviye 4, Makine Bakımcı Seviye 5 alanlarında mesleki yeterlilik belgesi alabilirler. Bunun için aşağıdaki BAŞVURU İŞLEMLERİ başlığı altında yer alan başvuru bağlantısını tıklayabilirsiniz ya da Buğra Kaynak veya CTR Uluslararası Belgelendirme ile irtibata geçip başvuru talebinizi iletebilirsiniz. Başvuru talebiniz tarafımıza iletildikten sonra kısa süre içirişinde sizinle irtibata geçilecek ve kayıt işlemlerinizin tamamlanması sağlanacaktır.

Başvuru ve kayıt işlemlerinin tamamlanması ile birlikte sınav tarihiniz belirlenecek ve tarafınıza sınavla ilgili detaylı bilgiler iletilecektir.


BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvuru veya Ön Başvuru Yapmak için tıklayınız

CTR ULUSLARARASI BELGELENDİRME ’den bilgi almak için:

0 312 397 82 00’ı arayın veya http://meslekiyeterlilik.ctr.com.tr/ internet sayfasını ziyaret edin.